Reklame| Lene Lauritsen Kjølner
Etter en innholdsrik (Sommer på Seilerholmen) er det nå blitt høst. Da er det kanskje lett å tenke seg at det er en grågusten tid, med dårlig vær og stemning – slettes ikke. Her skal latterdøra settes på vidt gap!
Høst på Seilerholmen (feelgood)
Først og fremst, Sommer på Seilerholmen. Har du ikke lest første boken i serien vil jeg tipse om den HER!
Laura nyter de herlige høstdager på Seilerholmen, og hun har mye å se frem til i løpet av høsten. Hun gleder seg blant annet til skrivekurs, høstmarked og hummerfest. Samtidig får hun en uventet mulighet i Athen.
Kanskje er det akkurat det hun trenger, eller er det utfordringen fra forfatter Ulf som gjør høsten enda mer spennende – eller er det kanskje introen av Lauras ukjente far som er høstens aller største overraskelse denne høsten?!
Mens luften på Seilerholmen krydres av mystiske urter, forfattere in spe, kokende hummere, en x og hans nye viv på vei inn til Seilerholmen i yacht, en herjende storm, og Ulf og hans herlige manus får en rosa flamingo en uventet rolle.
Som du kanskje skjønner så ligger det an til en innholdsrik og artig høst på Seilerholmen – og den som leser får være med, i alle fall som ei lita flue på veggen som leser…

📌Høst på Seilerholmen er den andre boken i en ny feelgood-serie fra Lene Lauritsen Kjølner. 252 innholdsrike sider i innbundet, pocket, som lydbok eller e-bok. Høst på Seilerholmen er utgitt på Lenes eget Fagervik Forlag høsten 2025.
Mine tanker om Høst på Seilerholmen
Kort fortalt: Det oser godt av feelgood!
Språket er Lene. Det lette og ledige, lettleselige lune språket, med humor som nærmest skinner igjennom sidene.
Karakterene så herlig varierte. Alle som en har sin rolle å leve i historien – og de innfrir så til de grader.
Herlig feelgood
Terningkast ⚄
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Handlingen og helheten er det ingenting å si på. Ting skal skje, og det skjer…masse. Det finnes ikke et eneste kjedelig øyeblikk for leseren av Seilerholmen. Planlagte hendelser får som oftest et snev av spontanitet, ting går kanskje ikke akkurat som planlagt bestandig – og det er noe av det som gjør serien så fantastisk. Leseren vet ikke alt, det blir gøy – og jeg sitter igjen med glede når siste side er lest. Perfekt feelgood!
Jeg finner ingenting å sette fingeren på, bare glede! Språket er som skapt for sjangeren, karakterene likeså. Tempoet kan kanskje gå litt for fort til tider, men det kan leseren fint justere selv ved å hente seg en ny kopp kaffe eller så. Handlingen tar fatt fra første side og holder leseren til siste .
De to første bøkene i Lenes serie om Laura og Seilerholmen kan være en perfekt julegave til fans av feelgood. Les om den første boken i serien HER!

Nå når høsten virkelig er på hell, og vi seiler inn mot vinter, og ikke minst jul så er kanskje dette den perfekte feelgood å slappe av med, ikke minst hvis du vil forlenge høsten litt til, eller bare vil kose deg med en riktig god bok! Ta gjerne en titt på de andre bøkene til Lene også. Til neste gang, god lesning 📖☕️
Du må være logget inn for å legge inn en kommentar.